Корисні поради

5 головних помилок при створенні бізнес-презентації


За статистикою, кожну секунду в світі створюється 350 презентацій. Приблизно 99% з них - жахливі. У цьому матеріалі ми розповімо про 5 головних помилок, які допускають укладачі презентацій.


1. Занадто багато інформації


Зрозумійте, що не обов'язково впихати в слайди всю наявну у вас інформацію. Ваша мета не в тому, щоб показати всі відомості, що знаходяться у вашому розпорядженні. Презентація має на увазі короткий огляд самої важливої інформації. Адже якщо глядачі можуть прочитати всю інформацію на екрані, то навіщо їм потрібна ваша присутність?

Поради:

На один слайд має припадати одна думка. По можливості, виражена максимально коротко.
Не женіться за кількістю слайдів. Чим швидше ви скажете все головне, тим більше часу у вас залишиться для того, щоб взаємодіяти з аудиторією.

Замість того, щоб показувати масив даних з великою кількістю слів або цифр, подумайте, який висновок можна зробити на підставі всієї цієї інформації, і звертайте увагу на нього.

2. Мало візуальної інформації


Картинки - відмінний спосіб оживити нудну презентацію. Але боже вас борони використовувати стандартні інструменти Microsoft Clipart. Спробуйте пошукати красиві зображення на istockphoto.com (за гроші) або compfight.com (безкоштовно).

Які б елементи дизайну ви не використовували, пам'ятайте про те, що ваша презентація, в тому числі, і для того хлопця, який сидить в останньому ряду. Якщо йому буде не видно, значить, своє завдання ви не виконали.

3. Убогий дизайн


Постарайтеся обійтися без примітивних елементів в оформленні. Для того, щоб створити сприятливе враження, що вам просто необхідний якісний дизайн. А він вартий відповідних грошей. Якщо грошей у вас немає, вкрадіть приклади хорошого дизайну з ваших улюблених презентацій, інфографіки або сайтів. Але будьте обережні - мікс з різних стилів оформлення, створений за принципом «одягну все краще відразу», може виглядати безглуздо.

Постарайтеся не використовувати шрифти Tahoma, Sans Serif, Arial, Verdana, Courier New, Times New Roman, Trebuchet MS, Lucida Console, Comic Sans MS та інші, вже намозолили очі або підпадають під визначення «кумедний».

Ви можете знайти спеціальні красиві шрифти від дизайнерів за запитом Google.

Швидше за все, 95% ваших колег використовують PowerPoint для підготовки презентацій. Протягом 22 років інших інструментів для цього не існувало, але зараз їх багато, і варто спробувати ними скористатися.

4. Візуальна непривабливість


Білий фон - це добре. Чудово, коли кожен з розділів вашої презентації має свої колірні особливості оформлення. Для вибору колірної схеми ми рекомендуємо вам скористатися сайтом colorlovers.com

5. Брак часу на підготовку


Нарешті, більшість презентацій виходять поганими тому, що у автора елементарно не вистачає часу. Вам потрібно придумати ідеальну історію, доповнити її красивими слайдами і детально відпрацювати свій виступ. Зрозуміло, за одну ніч це не робиться. В середньому, на створення якісної презентації хронометражем в годину потрібно витратити близько 30 годин. Цей процес повинен плануватися наперед, і геніальні ідеї для презентації - системно збиратися заздалегідь. Це спростить роботу над вашим майбутнім шедевром.



86% керівників в ході одного з опитувань заявили, що живе спілкування з аудиторією безпосередньо впливає на їх кар'єру і рівень доходів. Але тільки 25% з них витрачають 2 і більше годин на підготовку презентацій.

Однак, навіть сама гідна презентація не справить враження, якщо у виступаючого відсутні які б то не було ораторські здібності.

Тому, як навчитися розповідати історії публічно, присвячена книга Nancy Duarte «Resonate». Радимо також прочитати текст на Cossa.ru про два способи створення презентації.
Джерело інформації: http://www.cossa.ru/articles/152/27779/

Основні переваги та недоліки створення бізнес-презентацій

Переваги:
  • пожвавити свою доповідь;
  • підвищити ефективність представлення проекту, ідеї;
  • наочно дати пояснення проекту, ідеї, продукції;
  • за допомогою Microsoft PowerPoint можна не тільки створювати бізнес-презентацію, у цій програмі є всі необхідні засоби та інструменти для удосконалення слайдів презентації і команди для зміни розташування слайдів. Створювати привабливі презентації можна швидко і легко, якщо використовувати такі засоби;
  • майстер автовмісту проведе по всіх етапах створення нової бізнес-презентації, в документах наведено умовний текст, який легко замінити необхідної нам інформації;
  • такі режими, як Структура і Сортувальник слайдів, спрощують логічне впорядкування слайдів бізнес-презентації;
  • за допомогою шаблонів оформлення до слайдів у бізнес-презентації можна додати колір, зразки фону і спеціальні шрифти;
  • схеми анімації використовуються для додавання ефектів переходу від слайда до слайда, що зробить бізнес-презентацію візуально більш привабливою;
  • до слайдів можна додавати графічні елементи, що робить їх цікавіше. Бібліотека графічних елементів містить також кліпи і звуки. Хоча Microsoft PowerPoint містить багато складних засобів, вона досить проста для вивчення. Можливості цієї програми дозволяють створювати бізнес-презентації, які можна представити на екрані комп'ютера, роздрукувати або переглянути в World Wide Web.
Недоліки:
  • для ефективного презентування без проектору неможливо обійтися;
  • часте використання комп'ютера чи проектора призводить до зниження зору;
  • бізнес-презентації, що мають пароль, не відкриваються;
  • редагування та збереження може привести до втрати декількох зразків. Примітка: є повна сумісність з версією Microsoft PowerPoint 2000 SR1;
  • анімаційні ефекти або перетворюються у відповідні ефекти Microsoft PowerPoint 2000, або об'єкт з'являється на сторінці без анімації;
  • метафайли Microsoft Windows не відображаються з поворотом. Для повернених растрових зображень вибирається найближче значення повороту на 90 градусів;
  • прозорість при суцільній заливці відображається менш чітко;
  • заливка стає непрозорою. Рядок відображається непрозорим;
  • налаштування на відображення не впливають;
  • заливки відображаються без обертання;
  • згладжування не підтримується, текст і графіка відображаються менш гладкими;
  • примітки не відображаються;
  • діаграми перетворюються в групи фігур.

Немає коментарів:

Дописати коментар